۱۰ بست کمربندی با کیفیت در ایران! | بست کمربندی | بهترین بست کمربندی | استاندارد بست پلاستیکی | خرید و فروش | لیست قیمت

۱۰ بست کمربندی پلاستیکی با کیفیت در ایران! 

(مدت مطالعه ۱۰ دقیقه)

۱.تعریف بست کمربندی

 

بست کمربندی به نوارهایی از جنس پلاستیک بسیار مقاوم یا ورق های فلزی گفته می‌شود که دارای ضامن بوده و اغلب یکبار مصرف هستند.منظور از یکبار مصرف بودن این بست‌ها، عدم افزایش اندازه حلقه آن‌ها پس از بسته شدن به دور کابل و لوله های باریک و موارد مشابه است و تنها می‌توان اندازه حلقه را کوچکتر کرد. برای شفاف سازی اولین چیزی که در مورد یک بست کمربندی به ذهنمان خطور می کند مقاومت کششی، بسته بندی و کارآیی مفید آن است. خب این انتظار عادی از یک بست زیپی می باشد. ولی خب همه بست ها با معیار‌های مصرف کننده یک سو نیست و اغلب با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند.
طول هر بست کمربندی از سر قفل بست کمربندی تا  سردم آن برحسب میلیمتر است.
استحکام کششی بر حسب کیلوگرم داده می شود و این مقدار فشار بیرونی را که هر بست می تواند قبل از شکستن تحمل کند، اندازه گیری می کند. استحکام کششی می تواند از ۸ کیلوگرم برای یک بست نایلونی کوتاه تا بیش از ۱۶۰ کیلوگرم برای یک بست کمربندی فلزی فولادی ضد زنگ طولانی و سنگین متغیر باشد.

 به عبارت دیگر، پس از عبور نوار از ضامن، بست قفل شده و اندازه حلقه آن افزایش پیدا نخواهد کرد. این بست‌ها مقاومت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل کاربرد بسیار بالایی در محیط های صنعتی و حتی منازل دارند اول از همه باید بدانیم که نه تنها بست‌ها به شکل و جنس مختلف تقسیم می شوند بلکه قیمت های متفاوتی هم نسبت به یک دیگر دارند. یک بست پلاستیکی با عوامل مختلفی رتبه بندی می شوند چند اصل پایه تولید بست کمری با کیفیت شامل:

 • مواد اولیه پلی‌آمید یا همان نایلون
 • دستگاه پرس و شکل پذیری درست 
 • خار یا همان قفل مقاوم و اصولی

این سه اصل یکی از واجبترین نکات مهم در تولید یک بست کمربندی پلاستیکی با کیفیت می باشد. علی رغم این بست کمربندی پلاستیکی اغلب از پلاستیک فشرده ساخته می شود و از استحکام قابل قبولی برخوردار است پس از بابت پاره شدن آن نیز اصلا احساس نگرانی نکنید. باید این را در نظر بگیرید که در صورت بستن و استفاده از بست کمربندی پلاستیکی امکان باز کردن و استفاده مجدد از یک عدد بست وجود ندارد و وقتی بست را سفت می کنید دیگر امکان شل کردن و باز کردن آن وجود ندارد و فقط می‌توانید در صورت نیاز آن را سفت تر کنید و برای کارهای دیگر باید از یک عدد بست دیگر استفاده کنید.

۲.انواع سایزبندی بست کمربندی

 

عمده خرید بست کمربندی بر اساس مواد اولیه هر بست قرار می گیرد بست کمربندی انواع سایز بندی مختلفی دارند که همچنان برای مصرف های خانگی و صنعتی بسیار وسیع و متفاوت است. برای بست کمربندی یک وظیفه مشخص وجود دارد بسته بندی،نگهداری،دسته بندی محصولات متفاوت استفاده می شود.

سایزبندی کلی هر بست کمربندی به صورت لیست به شرح زیر است که برای تشخیص راحت شما عزیزان اندازه ها به میلیمتر نوشته شده است:

 

تعداد در کارتن  تعداد در بسته  سایز به میلیمتر
۵۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۲.۵*۱۰۰
۴۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۲.۵*۱۴۰
۲۵.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۳.۶*۱۴۰
۳۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۲.۵*۲۰۰
۲۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۳.۶*۲۰۰
۱۳.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۲۰۰
۲۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۳.۶*۲۵۰
۱۲.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۲۵۰
۱۵.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۳.۶*۳۰۰
۱۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۳۰۰
۹۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۳۷۰
۷۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۳۸۵
۱۳.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۳.۶*۳۷۰
۷.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۴۳۰
۱۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۴.۸*۵۰۰
۷۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۷.۶*۲۰۰
۵۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۷.۶*۳۰۰
۳۵۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۷.۶*۳۷۰
۲۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد پایه بست کوچک
۴۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۷.۶*۵۴۰
۲۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۹*۷۱۰
۲۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۹*۸۰۰
۲۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۹*۹۱۰
۱۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد ۹*۱۰۲۰
۱۰.۰۰۰عدد ۱۰۰ عدد پایه بست بزرگ

 

 

همانطور که بست کمربندی یک ابزار پر کاربرد انواع صنایع مختلف شده است به انواع مختلف با ظاهر های متفاوت نیز تولید می شود بست کمربندی در شکل ظاهری اول به صورت کمربندی به دور سیم‌ها پیچیده شده بود. رفته رفته این شکل به صورت بست های دیواری متکی به پایه بست کمربندی نیز استفاده شد که مکانیزم بسیار ساده ای دارد. ولی با این حال در حال حاضر تنوع شکل بست کمربندی بسیار زیاد است بسیار جالب است که اگر بدانید که بست کمربندی با سلیقه های مختلف تولید شده است برای مثال چند بست کمربندی را که بیشترین مصرف را در بین کاربران صورت می گیرد را باهم بررسی می کنیم

 • بست کمربندی زیپی 
 • بست کمربندی بازشو 
 • بست کمربندی قفل آهنی
 • بست کمربندی استنلس‌استیل 
 • بست کمربندی سوراخ دار

در دنیای بست کمربندی گاهی نسبت به مصرف های شرکت ،هواپیمایی ،الکتریکی ،ساختمانی ،کامپیوتری و... دیده می شود که به بست های خاصی با ابعاد کوتاه و بلند و عرض های ریز و پهن لازم است. به همین دلیل بسیاری از تولید بست کمربندی های مختلف به سر انجام ما رسیده است

بست کمربندی رنگی و کاربرد آن

گاهی بعضی از بست کمربندی‌ها به صورت رنگی تولید می شوند برایتان شاید جالب باشد بدانید که این بست کمربندی‌ها برای مشخص کردن مسیر تابلو های برق یا بعضی از ژنراتور های خاص می باشد.چرا بست کمربندی پلاستیکی رنگ‌های متفاوتی دارند؟
اغلب اوقات مردم مشکی را به عنوان رنگ استاندارد انتخاب می کنند. با این حال، استفاده از زیپ‌های رنگی می‌تواند دو هدف را دنبال کند. یکی، آنها می توانند گروه های مختلف اقلام را بر اساس رنگی که با آن گره خورده‌اند از هم جدا کنند. دو، آنها می توانند رنگ و هیجان را به گروهی از آیتم ها اضافه کنند ولی لزوما باید اعلام کنیم که مواد افزودنی رنگی باعث کاهش عمر بست کمربندی می شود


۳. بهترین بست کمربندی‌ها

 

کی جی تولز با چندین سال تجربه عرصه های گوناگون، ۱۰ بست کمربندی (TOP 10) بسیار با کیفیت تا ضعیف را با احتساب به مصرف مشتریان و رضایتمندی به ترتیب نام برده می شود که در خرید بست کمربندی با خیالی راحت و آسوده انجام شود این ترتیب بر اساس مواد اولیه و میزان مقاومت و استحکام هر بست است

۱۰ برند از بهترین بست کمربندی و کشورهای سازنده آن‌ها شامل است:

 

 1. بست کمربندی نایلونی وای وای (YY) ساخت کشور تایوان
 2. بست کمربندی پلاستیکی جی دبلیو (GW) ساخت کشور تایوان
 3. بست کمربندی پلاستیکی ان اس اس(NSS)ساخت کشور چین
 4. بست کمربندی فروزش (FOROZESH) ساخت کشور ایران
 5. بست کمربندی ام اس تی (MST) ساخت کشور ایران 
 6. بست کمربندی پلاستیکی تاپ مکس ساخت کشور چین
 7. بست کمربندی پلاستیکی زنیس ساخت کشور چین 
 8. بست کمربندی سی بی سی (cbc)ساخت کشور چین
 9. بست کمربندی پلاستیکی اکوتای ساخت کشور چین
 10. بست کمربندی یونی تای(UNI TIE) ساخت کشور چین 

این ده برند که به ترتیب از بالا بهترین و پایین بی کیفیت‌ترین بست های موجود در بازار می باشند. و باید ذکر شود که این ترتیب بندی توسط نظرات تجربی مصرف کننده های این بست کمربندی‌ها است و فقط این برند های موجود در بست کمربندی قابل قبول نسبی مصرف کننده های شرکتی و صنعتی و حتی شخصی است. بست کمربندی‌ها علاوه بر اینکه برند های متفاوتی دارند بلکه شکل ظاهری با کاربرد های خاصی نیز می توانیم در بازار پیدا کنیم

بست کمربندی پلیسی

 

یکی دیگر از بست کمربندی ها که شکل ظاهری دیگری به خود اختصاص داده است بست کمربندی پلیسی است که برای دستگیری مجرمان استفاده می شود. این بست کمربندی دارای دو قفل یکسان است که فقط کافی است با عبور دستان مجرم از داخل آن را سفت کنید تا همانند یک دستند قوی و موقت تبدیل شود اغلب زمینه این نوع بست در بازار بسیار کم و به سفارش نیرو انتظامی تولید می شوند. دیده شده که از بست کمربندی ۳۷ سانتی متری با ضخامت ۷.۶ عادی نیز برای این نوع دستبند استفاده شده است.

نوع دیگر بست کمربندی که معروف به بست کمربندی بازشو است. در مکان هایی که لازم است که چندین بار یک بست باز و بست شود گفته می شود که نقطه مقابل یکبار مصرف، بست هایی هستند که می‌توان از آن‌ها چندین مرتبه استفاده کرد. این بست ها به بست کمربندی بازشو معروف بوده و با توجه‌ به چند بار مصرف بودنشان، از نظر اقتصادی مقرون‌ به صرفه هستند.

حالا سوال اینجاست که چه بست کمربندی ارزان قیمت هستند؟

اول از همه باید ببینید به دنبال چه هستید؟

اگر فقط قیمت برایتان مهم است و پس از بسته شدن بست پلاستیکی به فکر شکستن آن نیستید، بله بست کمربندی ارزان قیمت برای شما بهترین گزینه است اما اگر به دنبال بست کمربندی با کیفیت و مناسب برای کار های اساسی و حساس هستین پیشنهاد می کند که گول ظاهر فریبنده بست پلاستیکی ها را نخورید. حتما درنظر داشته باشید که خرید بست کمربندی باید طبق مواد پلی آمید ۶۶ باشد، این نوع بست کمربندی از کیفیت - استحکام و کاربرد بسیار بالایی دارد.


۴. آیا بست کمربندی ضد اشتعال است؟

 

بست کمربندی پلاستیکی را می‌توان به شکل‌های مختلف درآورد. اصولاً یکی از ویژگی‌های پلاستیک‌ها شکل‌پذیری خوب آن‌ها است. پلاستیک‌ها را می‌توان تحت فرایندهای گرمایی و مکانیکی به شکل‌های دیگرشان درآورد. ولی یکی از بزرگرین ضعف های پلاستیک اشتعال زا بودن آن است که با تماس آتش سریع مشتعل می شود و باعث بزرگتر شدن آتش می شود.باید اعتراف کرد که پلاستیک ها با توجه به ذات هیدروکربنی خود در برابر شعله یا همان آتش، مقاومت ناچیزی دارند. اما...

بست کمربندی از جنس پلی آمید ضد اشتعال است و به همین دلیل است که قیمت نسبتا بالاتری نسبت به پلاستیک دارد بست کمربندی نایلونی از مواد اولیه‌ی پلی آمید ساخته می شود که به طور کلی پلی آمیدهای الیاف دار ضریب انبساط گرمایی کمی دارند و در برابر حرارت مقاوم هستند، اما تحقیقات نشان می‌دهند زمانی که دما کاهش می‌یابد، الیاف کربنی، کمی انبساط می‌یابند. پلی آمیدهای الیاف دار آمیدی در برابر گرما بسیار مقاوم هستند، در حدی که از آن‌ها برای لباس و پارچه‌های مقاوم در برابر آتش استفاده می‌شود.پلی آمید ۶ در تلاش برای بازتولید خواص پلی آمید ۶.۶ بدون نقض ثبت اختراع توسعه یافته است. این درجه نایلون بسیار محکم است و مقاومت کششی بالایی دارد. لازم به ذکر است که نایلون ۶ با یک فرایند منحصر به فرد به نام پلیمریزاسیون حلقه گشایی تولید می شود. پلی آمید ۶ در صنعت هواپیما و خودروسازی، ساخت تور،کالاهای مصرفی و صنعتی، طناب، لباس های کشی، ساخت تار ابزار آلات موسیقی(تار، سه تارو ویولن)، صنایع الکترونیکی و برق مورد استفاده قرار می گیرند.تنها بست کمربندی ضد اشتعال در ایران فقط برند وای وای (YY) می باشد که از ۱۰۰% پلی آمید استفاده شده است و به با کیفیت ترین بست کمربندی در ایران معروف است.

۵. چرا باید از بست کمربندی استفاده کنیم؟

 

بست کمربندی به نوبه خود جزو برتریرن و ارزان قیمت ترین ابزار های موجود بسته بندی شناخته شده است. بست کمربندی علاوه بر این یک نگه دارنده قوی سیم ها کابل ها نیز می باشد. بست کمربندی به طور گسترده ای برای سازماندهی و مدیریت کابل ها در خانه ها، ادارات و محیط های صنعتی استفاده می شود. آنها می توانند با گروه بندی سیم ها یا چسباندن آنها به دیوارها یا سقف ها و مرتب نگه داشتن آنها به مرتب نگه داشتن آنها کمک کنند بست کمربندی زیپی معمولاً در کاربردهای الکتریکی برای جلوگیری از گره خوردن یا آسیب دیدن سیم‌ها و کابل‌ها استفاده می‌شود و در نتیجه از گره خوردن یا در هم پیچیدن آنها محافظت می‌کند.بست ها را می توان در کاربردهای ساختمانی یافت تا موادی مانند لوله ها و کابل ها را در جای خود محکم کند و در عین حال کابل ها و سیم ها را در ساختمان ها سازماندهی کند. بست کمربندی کاربردی ترین ابزار و به راحتی قابل استفاده و حمل است به همین دلیل سالیان سال است که جای سیم های مفتول و... را گرفته است.

۶. کدام بست کمربندی ها استاندارد هستند؟

بست کمربندی پلاستیکی و نایلونی به دور از سایز و پهنای متفاوت یک استاندارد مشخصی را دارند که از اجزای اصلی یک بست می توان به:

 1. قفل مرکزی و اصلی
 2. بند نواری
 3. دم بست 

به صورت کلی اشاره کرد که در ادامه در یک عکس می توان آن را مشاهده کرد قفل اصلی یک بست کمربندی شامل یک دندانه اصولا پلاستیکی یا نایلون است(گاهی به جای دندانه پلاستیکی از دندانه فلزی نیز استفاده می شود) بالای دندانه قفل کانالی برای عبور دم بست وجود دارد که پس از عبور بست کمربندی باز نمی شود و در کل بست کمربندی ها یک بار مصرف هستند سوالی که پیش می آید این است که کدام بست ها از استاندارد های یکسان و درست برخوردار هستند؟

بست کمربندی استاندارد معمولاً از نایلون درجه ۶.۶ ساخته می شوند و برای مهار و بسته بندی اقلام، معمولاً سیم، استفاده می شوند. بست های کابل که مانند تسمه عمل می کنند، در اندازه های مینیاتوری برای نگهداری بارهای کوچک موجود هستند و همچنین در طول های بلند و مقاومت کششی قوی برای اقلام یا بسته های بزرگ ساخته می شوند. هر بست زیپی دارای "دندان های" دندانه دار در یک سر است که با قفل شدن در داخل سر یا پنجه که در طرف دیگر بند قرار دارد عمل می کند. تولید کنندگان مختلف بسته به نیازهای کاربردی، بست کمربندی را در رنگ ها یا ابعاد متعدد طراحی می کنند. علاوه بر این، بست کمربندی ممکن است در تغییرات محافظت شده در برابر UV ساخته شوند. که به آن نایلون ۴-۶ گفته می شود و با رنگ مشکی مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماورابنفش نور خورشید دارد که بست کمربندی آنتی یو وی نیز گفته می شود. از استاندارد های اصلی یک بست کمربندی استاندارد UL و استاندارد های ISO 14001 و ISO9001  باید باشد. بست کمری به چندین استاندارد هایی از جمله CE که برای اروپا است را شامل می شود را باید داشته باشد خرید هر بست کمربندی با استاندارد های بیشتر به این معنی است که از بسیار تست های متفاوت رد شده است و قابل اعتماد تر است کمی جی تولز برای آشنایی بیشتر شما عزیزان نمونه ای از این استاندارد های مورد نیاز یک بست کمربندی را در قالب یک عکس به نمایش می گذارد 

استاندارد اتحادیه اروپا یا همان CE

استاندارد ROHS

RoHS سرنام عبارت Restriction of Certain Hazardous Substances می باشد. در واقع این عبارت معرف قانونی است که در اروپا وضع شده و بر اساس توافقات، وجود ۶ ماده خطرناک برای سلامتی انسان و طبیعت را در محصولات الکترونیکی و خصوصاً قطعات کامپیوتری منع کرده است.

استاندارد UL

UL مخفف کلمه Under writers Laboratories بوده و در واقع یک سازمان بین‌المللی مستقل است که به منظور صدور مجوزهای مخصوص امنیت برای محصولات و کالاهای ایمن ایجاد شده است.

استاندارد RU 

را داراست کیفیت برتر و مواد اولیه ۶.۶ پلی آمید باعث میشود که از رقیب های دیگر خود فاصله خیلی زیادی بگیرد و در صدر جدول کیفیت قرار بگیرد. شرکت یانیو حدودا از سال میلادی ۱۹۶۴ یک شرکت سهامی عام در تایوان  "FORTUNE‏‏" TOP 1000 تولید کننده تایوان و دارای مجوز ISO-9001/ISO 14001 ، OHSAS 18001 ، ROHS در سطح جهان آوازه اش به گوش می رسد.


۷. چه روش هایی باعث افزایش طول عمر یک بست کمربندی می شود؟

بست کمربندی اصولا باید از نایلون ساخته شده باشد ولی با این حال از بست کمربندی هایی همچون پلاستیک نیز در بازار بسیار یافت می شود. این بست ها در برابر عواملی هم چون ساییدگی، هوا، رطوبت، سرما، و حتی گرما نیز قرار می گیرد. برای افزایش طول عمر این ابزار کاربردی باید چندین نکته را رعایت کرد.(این روش ها مختص بست کمربندی هایی از جنس پلاستیک است و بست کمربندی نایلونی کمتر نیاز به رعایت این نکات است چون مقاومت بیشتری دارد)

 • بست پلاستیکی همواره قبل از مصرف باید در دمای پایین یا بالا قرار نگیرد
 • در داخل بست اگر هوای خلاء تخلیه شده باشد با سرنگ داخلش کمی آب اضافه کنید
 • پلاستیک جنس خشکی دارد پس نباید در برابر نور آفتاب قرار بگیرد
 • بست کمربندی نباید در معرض مواد شیمیایی و اسیدی قرار بگیرد(این نکته شامل هم بست نایلونی هم پلاستیکی می شود)
 • بست پلاستیکی راقبل از مصرف ترجیحا با دما محیط یکسان کنید

استحکام کششی چیست؟(تست بست کمربندی)

استحکام کششی بر حسب کیلوگرم داده می شود و این مقدار فشار بیرونی را که بست کمربندی می تواند قبل از شکستن تحمل کند، اندازه گیری می کند. استحکام کششی می تواند از ۸ کیلوگرم برای یک بست نایلونی کوتاه تا بیش از ۱۶۰ کیلوگرم برای یک بست کمربندی فلزی فولادی ضد زنگ طولانی و سنگین متغیر باشد.این تست با دستگاه استاندارد سنجیده می شوند که بست به صورت کمربندی به دور دستگاه بسته می شوند و به دو سمت متضاد کشیده می شوند و نقطه پاره شدن بست را بر حسب کیلوگرم محاسبه و هر چقدر میزان تحمل بالاتری داشته باشد به کیفیت و مرغوبیت آن بست اضافه می شود.


۸. زیر شاخه‌ی بست کمربندی پلاستیکی:

 

بست ها همانند یک درخت به چندین شاخه ی مختلف تقسیم می شوند که از جمله آن ها به مواد مورد استفاده شرکت های مختلف می توان اشاره کرد. پلی آمید ۶۶ و پلی آمید ۶۴  بهترین های این مواد ها می باشند. نام تجاری شناخته شده این پلی آمید ها به نایلون نیز معروف است علاوه بر این بست کمربندی های کم کیفیت یا بی کیفیت از پلاستیک تولید شده است و روانه بازار شده است ولی پلاستیک ها ملکول های شکننده ای دارند و به محیط زیست آسیب زیادی می رساند کی جی تولز پیشنهاد می دهد که از بست کمربندی نایلونی به جای بست پلاستیکی استفاده شود.

بست پلاستیکی پلی‌آمید۶۶ یا نایلون ۶.۶:

بست پلاستیکی پلی آمید ۶۶ که به نام دیگر بست نایلونی ۶.۶ در بازار شناخته میشود معمولا کاربردها و مصارف عمومی تری دارد و در بیشتر موارد از این نوع بست استفاده میشود و به این دلیل که این نوع بست در مقابل اشعه ماورا بنفش مقاوم نبوده معمولا از این بست در مکانهای بسته که در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارد استفاده میشود و بنا به جنس این محصول در صورت استفاده در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید به مرور زمان دچار پوسیدگی میشود . بست پلی آمید ۶۶ اکثرا به صورت رنگ طبیعی خود یعنی رنگ شیری متمایل به سفید در بازار موجود است.

بست پلاستیکی پلی آمید ۶۴ یا نایلون ۶.۴:

این نوع بست که به بست پلاستیکی پلی آمید ۶۴ در بازار شناخته میشود بر خلاف همتای خود در مقابل اشعه فرابنفش و نور خورشید مقاوم بوده و برای مصارف در فضاهای باز و استفاده در مکانهایی که زیر نور مستقیم خورشید قرار دارند تولید و ساخته شده است و در صورتی که میخواهید در فضای باز و زیر نور خورشید از بست پلاستیکی استفاده کنید این نوع بست دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید. بست پلی آمید ۶۴ معمولا به رنگ طبیعی خود یعنی مشکی در بازار یافت میشود. علاوه بر این مواد اولیه ۶۴ ویژگی خاص دیگری نیز دارند که آنتی یو وی گفته می شود.


۹.بست کمربندی در کجا بیشترین کاربرد را دارد؟

 

بست کمربندی نوعی نگهدارنده ی و خوشه بندی انواع سیم ها است وعلاوه براین که، این ابزار کوچک شرایط را برای مدیریت و شناسایی کاربرد هر یک از کابل ها در شبک ها در هم پیچیده را آسان می کنند. به همین دلیل کاربرد بسیار زیادی در صنعت و محیط های مختلف دارند. از مهم ترین کاربردهای بست کمربندی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گروه بندی و خوشه بندی کابل ها در شبکه های کامپیوتری و اتاق های سرور
 • گروه بندی و اتصال کابل های برق
 • اتصال علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوها به میله های فلزی در محیط های باز
 • اتصال لیبل و اتکیت قیمت اجناس مخلتف
 • اتصال شلنگ و لوله های تاسیسات در کشتی ها
 • اتصال اشیای سنگین به دیواره ها 

پیشنهاد کی جی تولز

بست کمربندی نوعی بست جهت نگهداشتن چند جسم یا کابل در کنار یکدیگر می‌باشد و بیشترین مصرف جهانی را به خود اختصاص داده است که به دلیل هزینه پایین و سهولت استفاده از آن‌ها، در موارد گسترده‌ای بکار گرفته می‌شود.

بست کمربندهای y.y کابل با جنس نایلون(پلی آمید ۶۶ و ۶۴) در فضاهای باز یا محیط‌های خطرناک استفاده می‌شوند.

از جمله موارد مورد استفاده در محیط های باز و تابش مستقیم نور خورشید میتوان به کیفیت بست کمربندی مورد نظر میتوان اشاره کرد. به همین دلیل نام بست کمربندی yy  در صدر کیفیت می‌درخشد. چرا؟!

چون مواد اولیه بست کمربندی yy دارای مواد نایلونی شیش و شیش که با کسب استاندارد UL جهانی است. و همچنین برای اطلاعات بیشتر پخش عمده و خرده و نمایندگی اصلی بست کمربندی می توانید کلیلک کنید.

۱۰.عکس بست های کمربندی

 

برای درک بهتر از شکل بست کمربندی به صورت کلی از چندین بست کمربندی با شکل و رنگ مختلف را در قالب یک عکس به نمایش گداشتیم:

۱۱. ویدیو معرفی بست کمربندی کی جی تولز!!!

 

بست کمربندی چون همیشه یک ابزار دم دستی و پر کاربرد است ما به بررسی دقیق درمورد چگونگی تولید و رنگ بندی و مشخصات آن ها پرداختیم، اصلی که یک بست کمربندی را مقاوم در برابر خوردگی و پارگی از آن محافظت می کند مواد اولیه تولید  پلی آمید ۶۶ نایلون  است که به صورت علمی و تخصصی در بست کمربندی های مختلف از جمله بست کمربندی وای وای در تولید بسیار از آن استفاده می شود. بست کمربندی علاوه بر استحکام بسیار بالا نباید از پلاستیک تولید شود چون شکننده است هم اشتعال زا و هم خطر جدی بر آلودگی زیست محیطی را دارد چرا که بست کمربندی نایلونی هم در برابر عوامل طبیعی مقاوم و دارای استاندارد زیست محیطی است. معرفی و فیلم ویدیویی بست کمربندی به صورت کلی در ویدیو پایین:

 

فیلم: 

ما رو در شبکه های مجازی دنبال کنید.

 

     هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم     شماره تماس :    ۰۹۱۲۸۳۶۶۵۴۲    آدرس ایمیل :    info@kgtools.ir

فروشگاه اینترنتی کی جی  تولز( ابزارالات کشاورز)، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

کی جی  تولز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌بودن کالا موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. سایت کی جی  تولز با نمایندگی و پخش انواع بست کمربندی،بست فلزی،وایرشو وسرسیم  را به تمامی دوستان و هم کاران با قیمت های دست اول عرضه می کند! هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور می‌کند در اینجا پیدا خواهید کرد.

آدرس: خیابان امیرکبیر خیابان ناظم الاطباجنوبی کوچه کتانه پاساژ رحمانی پلاک ۲۶ 

تلفن:۳۳۹۸۰۱۴۶-۰۲۱ و ۳۳۹۴۷۰۸۶-۰۲۱ 

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی کی جی تولز فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کی جی تولز می‌باشد.