وایرشو یا سر سیم چیست؟ | مشخصات | لیست قیمت | انواع | پخش وایرشو

سرسیم وایرشو چیست؟

وایرشو وسیله ای هستند که برای اتصال کابل ها به وسایل برقی، سایر کابل ها، سطوح یا مکانیزم ها استفاده می شوند. قطعات زیادی در صنعت برق وجود دارد که برای ایمنی بیشتر در کار از آن ها کاربرد دارند. وایرشو نیز برای جلوگیری از پخش شدن رشته های سیم افشان استفاده می‌شود که در نهایت باعث کاهش میزان برق گرفتکی در حد بالایی حفاظت می کند. نام دیگر این قطعه کاربردی سرسیم نیز می‌باشد. گیره‌هایی که سیم‌ها را به باتری خودرو متصل می‌کنند، مانند انتهای کابل‌های جامپر باتری، نمونه‌ای متداول از وایرشو هستند. برای نصب و برداشتن آسان برای تعمیر یا نگهداری طراحی شده است، از وایرشو ها معمولاً در مواقعی استفاده می شود که روش های اتصال مستقیم و دائمی امکان پذیر یا ضروری نباشد.سرسیم- کابلشو- وایرشو- پایانه- یا ترمینال به قطعات فلزی گفته می‌شود که در سیم کشی‌ها و ادوات الکتریکی استفاده می‌شوند و تبدیل کننده و رابط بین سیم و انواع دستگاه ها می باشد.
سرسیم‌ها دارای انواع بسیار متفاوت و مدل‌های فراوانی اند که با توجه به کاربرد آنها ممکن است دارای خواص ظاهری و و فنی متفاوتی باشند.

در ساخت سرسیم عموماً از فلزهای برنج، مس، فسفر برنز و در مواردی طلا استفاده می‌شود. وجه مشترک تمامی این فلزات مقاومت الکتریکی و گرمایی کم و خاصیت فنریت و ارتجاعی مناسب است. ممکن است از فلزات دیگری مانند اهن یا استیل نیز استفاده شود.
کلمات "کابل" و "وایر" گاهی به اشتباه با هم عوض می شوند. کابل ها از چند رشته سیم ساخته می شوند، در حالی که وایر ها از یک رشته تشکیل شده اند. هم کابل ها و هم وایر ها را می توان با شاخه های کابل از نوع مناسب استفاده کرد.

برق کاران از انواع مختلفی از وایرشو و سرسیم را بر روی کابل های برق استفاده می کنند که اتصال قوی بین کابل و تجهیزات را فراهم می کند. چهار نوع کانکتور کابلی وجود دارد که معمولاً در ساخت و ساز الکتریکی استفاده می شود. وایرشو و سرسیم گرد، وایرشو و سرسیم از نوع U و وایرشو و سرسیم پینی و نوع سوزنی چهار نوع گیره‌ای هستند که معمولاً توسط برق‌کاران استفاده می‌شوند.

این قطعه برای اتصال کابل به تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. برای نصب آسان و حذف برای کارهای تعمیر یا نگهداری طراحی شده است. همچنین هویت ثابت کابل مناسب را فراهم می کند. پس از تثبیت لگ به تجهیزات هیچ مشکلی مانند جرقه یا سوختن کابل ایجاد نمی شود.

چهار نوع لنگه در ساختمان یا ساخت و ساز صنعتی استفاده می شود. نوع حلقه بیشترین استفاده را در زمینه الکتریکی دارد. برقکار از نوع حلقه در پانل های سیستم توزیع MCB، MCCB، RCCB، ACB، OCB، LV و ۱۱kv و غیره استفاده می کند. هر جا که پیچ و مهره باشد، برای اتصال کابل استفاده خواهد شد. نوع پین دومین گیره محبوب در زمینه الکتریکی است. ما بیشتر از نوع پین در سل استفاده می کنیم و شکل کامل الکتریکی آن بلوک ترمینال است. رله ها، تایمرها، کنتاکتورها و کناره های MCB، پره های معمولی نوع U. برای کابل کنترل و ابزار، از بند نوع توری چکمه استفاده می کنیم.

هدف از استفاده: ثابت کردن سیم به درستی بدون هیچ گونه اتصال شل.ما معمولاً از چهار نوع دوشاخه در مناطق صنعتی استفاده می کنیم.

وایرشو سرسیم گرد رینگی

 

این نوع گیره ها در نواحی بلوت و آجیل استفاده می شود. در MCB، MCCB، ACB، OCB و نواحی تابلو برق از این نوع کانکتورها استفاده می کنیم.

سایزبندی وایرشو گرد یا رینگی: ۱، ۲.۵، ۴، ۶، ۱۰، ۱۶، ۲۵، ۳۵، ۵۰، ۷۰، ۹۰، ۱۲۰ (قطر سوراخ بستگی به اندازه پیچ مانند ۸ یا ۱۰ دارد)

وایرشو سرسیم دو شاخ

 

اندازه های کابل نوع U: 1، 2.5، 4، 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 90، 120

رنگ های عایق موجود: قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید.

وایرشو پینی

 

سایزهای وایرشو نوع پین: ۱، ۲.۵، ۴، ۶، ۱۰، ۱۶، ۲۵، ۳۵، ۵۰، ۷۰، ۹۰، ۱۲۰

رنگ های عایق موجود: قرمز، زرد، آبی و مشکی.

وایرشو سرسیم سوزنی

 

سایزهای وایرشو سوزنی: ۱، ۲.۵، ۴، ۶، ۱۰، ۱۶، ۲۵، ۳۵، ۵۰، ۷۰، ۹۰، ۱۲۰

رنگ های عایق موجود: طوسی، زرد، آبی و مشکی نارنجی که نسبت به سایز ها متفاوت می باشد

 

نکته مهم: این چهار نوع وایرشو یا سرسیم جزو پرکاربردترین سرسیم های تابلو برق ها و الکتریکی هاست و همچنان در نوع ها و شکل های متفاوت دیگری نیز وجود دارد.


کاربردهای سرسیم(وایرشو):

به طور کلی هر جایی که از سیم استفاده شده باشد می‌توان ردی از سرسیم یا کابلشوها پیدا کرد.عمده استفاده سرسیم در تابلوهای برق، سیم کشی خودرو و وسایل نقلیه، و ساختمان های مسکونی کامپیوترها و به طور کلی موارد الکتریکی و الکترونیکی کاربرد دارندعمده مشاهده سرسیم‌ها در زندگی روزمره در سوکت‌های برقی اطرافمان است.
یک سر وایرشوها معمولاً برای اتصال کابل استفاده می شود که بسته به نوع آن می تواند لحیم کاری، جوش داده شده یا چین خورده باشد. سپس انتهای اتصال کابل به وسیله یک پیچ، پیچ یا گیره فنری به ترمینال یا نقطه اتصال منطبق بسته می شود. اندازه‌ها، پیکربندی‌ها و انواع مواد متعددی معمولاً متناسب با کاربردهای خاص در دسترس هستند، اما فلز غالب مواد مورد استفاده است. بسته به اصطلاحات صنعتی و کاربرد، یک وایرشو گاهی اوقات "اتصال کابل" یا "لنگر کابل" نامیده می شود.

» انتهای رابط یک وایرشو معمولاً برای سازگاری آن با نوع ترمینال یا روش لنگر انتخاب می شود. برای پایانه های پیچی از چنگال یا بند U شکل استفاده می شود. حلقه های بسته یا O-type برای کاربردهای پیچ و مهره ای استفاده می شود. و برای پایانه های پین یا تیغه فشاری استفاده می شود. یک بند کابل همچنین به عنوان یک کاهش دهنده اندازه کابل عمل می کند و در نتیجه به کابل های ضخیم اجازه می دهد تا به کانکتوری با قطر کمتر متصل شوند.


نحوه اتصال وایرشو:

قسمت عایق وایرشو و سیم بر روی یکدیگر و قسمت هادی وایرشو بر روی بخشی از سیم که لخت هستش قرار می گیرد. پس از اطمینان از محل قرار گیری درست با توجه به اندازه وایرشو و سیم آن با استفاده از دستگاه پرس وایرشو مناسب عمل یکی کردن وایرشو و سیم انجام می‌شود و سپس با استفاده پیچ وایرشو را در محل مناسب می بندیم.
انواع سرسیم ، مدل های وایرشو:

وایرشو به دسته های گوناگونی مثل جنس قطعه از نوع الومینیوم و مس و از لحاظ شکل ظاهری به زاویه دار و ساده و از لحاظ کاربرد در کار به دو سوراخه و چند سوراخه تقسیم می شود. وایرشو بر اساس نوع نصب به سه دسته پیچی، پرسی و لحیمی نیز تقسیم می شود. بنا به نیاز در کار شخص برقکار نیاز به استفاده از هر کدارم از انواع این محصول کاربردی در صنعت برق را می کند.

چگونه وایرشو با کیفیت و رسانایی بالا خرید کنیم؟

وایرشو و سرسیم هم همانند جنس های مختلف از مواد اولیه ی مختلفی ساخته می شوند که از جمله آن ها:
۱.    مس
۲.    برنجی
۳.    آلمینیومی
۴.    آهنی
۵.    استیل
مس یک رسانای الکتریکی عالی است و بیشترین کاربرد آن هم برای مصارف الکتریکی است. رایج‌ترین کاربردهای مس بر اساس یک یا چند خاصیت سودمند آن است مانند: رسانایی گرمایی خوب یا خوردگی کم (در واکنش با آب و اسید) به همین دلیل بهترین کیفیت وایرشو و سرسیم از مس ساخته شده است
سیم ها به تنهایی قابل اتصال به دستگاهی که نیاز به اتصال برق دارند را جواب گو نیستند به همین دلیل برای اتصال هر سیمی به دستگاه ها به یک هادی متصل می شود تا امکان اتصال به ترمینال را فراهم کند. پایانه ای طراحی شده است که معمولاً در یک انتها به یک فیش، پایه، گل میخ، شاسی یا موارد مشابه برای نصب نصب می شود. مقرراتی برای اتصال سیم ها یا هادی های الکتریکی مشابه به منظور ایجاد یک اتصال الکتریکی دارد و می تواند به استفاده از ابزار برای اتصال سیم نیاز داشته باشد.
یک ترمینال (سرسیم) ممکن است با روش‌های مختلفی از جمله پیچی، فشاری یا چین‌دار سیم متصل شود. انتخاب بر اساس دو معیار اصلی است. اندازه سیم لوله طوری طراحی شده است که را بپذیرد، و زبانه با اندازه گل میخ خاص متناسب است. بشکه ممکن است عایق یا غیر عایق باشد. به طور معمول، هر دو عایق یا غیر عایق باید سیم را فشرده کنند.

لیست قیمت انواع وایرشو

قیمت وایرشو براساس جنس و کیفیت آن تعیین می شود بعضی وقت ها واقعا ارزش این و داره که برای بعضی از قطعات با کیفیت بالا هزینه کنیم. وایرشو یکی از همان قطعات و ابزار هاست بر اساس آمار جهانی وایرشو یا سرسیم سالانه بیش از ۵۰۰$ میلیون دلار در جهان مصرف می شود که عدد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. 

پخش انواع وایرشو وسرسیم به صورت عمده و خرده توسط شرکت کی جی تولز(فروشگاه کشاورز) انجام می گردد لطفا جهت سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.
 

ما رو در شبکه های مجازی دنبال کنید.

 

     هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم     شماره تماس :    ۰۹۱۲۸۳۶۶۵۴۲    آدرس ایمیل :    info@kgtools.ir

فروشگاه اینترنتی کی جی  تولز( ابزارالات کشاورز)، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

کی جی  تولز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌بودن کالا موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. سایت کی جی  تولز با نمایندگی و پخش انواع بست کمربندی،بست فلزی،وایرشو وسرسیم  را به تمامی دوستان و هم کاران با قیمت های دست اول عرضه می کند! هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور می‌کند در اینجا پیدا خواهید کرد.

آدرس: خیابان امیرکبیر خیابان ناظم الاطباجنوبی کوچه کتانه پاساژ رحمانی پلاک ۲۶ 

تلفن:۳۳۹۸۰۱۴۶-۰۲۱ و ۳۳۹۴۷۰۸۶-۰۲۱ 

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی کی جی تولز فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کی جی تولز می‌باشد.